MIKS JUST LAMBAVILLA TEKK VÕI LAMBAVILLAPADI?

MIKS JUST LAMBAVILLA TEKK VÕI LAMBAVILLAPADI?

by Anu Raun on 07.05.2023

Miks just lambavilla tekk või lambavilla padi?

 Me mõtleme tihti, et lambavilla tekk ja lambavilla padi on head ainult selleks, et teha voodi soojemaks. Aga lambavilla padi ja lambavilla tekk annavad juurde veel teisigi plusse.

Villatoodetele ei ole lisatud kemikaale, need on naturaalselt hüpoallergilised ning samuti ka aitavad kõrvaldada tolmulestasid. Ka inimestele, kellel on villa-allergia, ei põhjusta lambavilla padi või lambavilla tekk mingeid vaevusi, sest vill on kaetud puuvillase materjaliga. Ning hingamisraskused on lambavillast vähemal kui 1%-l inimestest.Vill on ainuke materjal, mis samal ajal nii imab niiskust kui ka vabastab seda efektiivselt, säilitades sellega magava inimese kehatemperatuuri 37°C juures ja seda ümbritseva ruumi temperatuurist olenemata. Paljude inimestel jaoks on hea ööune saavutamine keeruline, üks põhjus selleks on see, et kui inimesel on magades liiga palav, siis niiskus koguneb, ta higistab üha rohkem, muutub rahutuks, vahetab asendeid või lükkab enda jahutamiseks teki pealt ära. Jahedam õhk hakkab läbi aurustumise niiskust koheselt kuivatama ja tekitab omakorda külmatunnet. Selline rahutu ja häiritud uni mõjub kahjulikult immuunsüsteemile ning vähendab stressihormoonide kasvu.

Enamus kooselavate paaride jaoks on keeruline valida tekke-patju, mis sobiks mõlemale. Tavaliselt on ühel magades liiga palav ja teisel jälle liiga külm. Lambavilla tekk ja lambavilla padi tekitavad mikrokliima, mis aitab kehatemperatuuri ja -niiskuse reguleerimist, hoiab ära keha termostressi ning võimaldab sügava ja värskendava une.Villa unikaalne võime imada endasse niiskust kuni 1/3 selle enda kaalust ilma niiskeks tõmbumata võimaldab efektiivselt tulla toime selle ühe liitri jagu niiskuseauruga, mida me keha igal ööl kaotab. Lambavilla padi ja lambavilla tekk väljutavad meie kehadelt öösel imatud niiskuse tagasi atmosfääri päeva jooksul, kindlustades sellega meile kvaliteetsema ja sügavama une. Turul on saadaval mitmeid villatäidisega tooteid. Lambavilla tekk on nende hulgas üks  populaarseim. Kata oma lambavilla tekk 100% puuvillamaterjalist tekikotiga – sellega annad sa oma magamistoale moodsa ilme, lastes samas lambavilla tekil hingata.

Lambavilla padi, millel on peal lukuga suletav 100%-lisest puuvillamaterjalist padjapüür, on kohandatav sobivaks kõikidele magamispoosidele. Kuna patja on võimalik täita just sellise koguse täitevillaga, mis on sulle sobiv, siis võimaldab see kujundada lambavilla padi täpselt enda magamiseelistuste järgi. Villatäidis aitab vähendada higistamist ja kindlustab sulle mugavustunde olenemata aastaajast.

Lambavilla padi ja lambavilla tekk – kuidas neid hooldada? 

Vill on naturaalne kiudmaterjal, mis nõuab selle kestvuse suurendamiseks ka õrna hooldust. Villa ei tohiks kunagi töödelda kõrge kuumuse juures kauem kui vaid mõne minuti. Kui lambavilla padi on läinud kasutamisega tükiliseks, siis pane see kuivatisse koos märja rullikeeratud froteerätikuga. Tsentriguugita 5 – 8 minutit kuumal reźiimil, võta siis välja ja lase enne kasutamist täielikult kuivada. Sel viisil muudab aur sõlmelise villa jälle pehmaks ja kohevaks. Lukuga suletavat 100%-lisest puuvillasest materjalist padjapüüri saab pesta eraldi koos teiste samast materjalist esemetega. Lambavilla patja saab pesta ka käsitsi. Kuivata seda peale pesemist  kuivatis kuumal reźiimil maksimaalselt 5 minutit. Võta oma lambavilla padi seejärel kuivatist välja ja kuivata õhu käes. 

Lambavilla tekk sisaldab kraasitud villa ning seega ei saa seda pesumasinas pesta. Soovitatakse siinkohal kasutada keemilist puhastust ning seejuues tuleks keemilise puhastuse töötajale kindlasti teada anda, et tekk sisaldab villa. Kõik plekid saab villatekilt maha pesta leiges vees käsitsi, kasutades selleks mahedat pesuvahendit. Seejärel tuleks lambavilla tekk loputada jahedas vees, suurem vesi välja väänata ning seejärel riputada õhu kätte kuivama. Tekikoti kasutamine vähendab villateki sagedase puhastamise vajadust, samuti ka selle sagedane kloppimine ja õhutamine.

 Vaata lambavilla tekke ja lambavilla patju Textelle e-poes!