MIKS ON VAJA KATTEMADRATSIT

MIKS ON VAJA KATTEMADRATSIT

by Anu Raun on 07.05.2023

Kattemadrats pakub kehale tuge, kaitseb põhimadratsit ja lisab juurde mugavust. Kui Sinu voodi koosneb kahest madratsist, siis kaotab kattemadrats ebamugava vahe kahe madratsipoole vahel. Kattemadratsi võib panna ka lahtikäivale diivanile või lausa põrandale, kui vajad külaliste jaoks ajutist magamisaset.

Kattemadrats pikendab ka põhimadratsi eluiga ja seda on palju odavam välja vahetada, kui alumist paksu madratsit. Kattemadrats kaitseb alumist madratsit määrdumise ning kulumise eest ja ka voodilina on selle peale lihtsam sättida ning ääred kahe madratsi vahele peitu panna. Samas saad alusmadratsi katta  dekoratiivse ja maani ulatuvate äärte või volangidega aluslinaga. Kattemadratseid tehakse erinevate mõõtudega, aga enamasti on paksuseks  3 kuni 5 cm.

Kes vajavad kindlasti kattemadratsit?

Madratsieksperdid ütlevad, et kattemadrats ei pruugi olla väga oluline kergekaalulisele inimesele, kuna nad pole nii rasked, et võiksid magades põhimadratsi sees olevat vedrustus- või tugevdussüsteemi tunda. Kui aga magad voodis kahekesi või oled keskmises kuni raskemas kaalus, siis võiksid nii oma alusmadratsi kui ka mugavuse huvides mõelda kattemadratsi ostmise peale.

Kattemadratsi valimisel pea silmas oma voodi ja põhimadratsi mõõte ning  madratsis kasutatud materjale. Allergikutele soovitatakse lateksist kattemadratseid, mida on kerge puhastada ja mis ei kogu tolmu. Kui Sind aga vaevavad seljahädad, siis vali kindlasti ortopeediline või kookosmaterjalist kattemadrats.

Olulist rolli mängivad ka Sinu magamisharjumused.

Öeldakse, et kattemadratsi poolt lisatavat pehmust vajavad kindlasti need, kes külje peal armastavad magada.  Kui aga juhtub, et alusmadrats on vana ja vajab väljavahetamist, kuid finantsseis seda hetkel ei võimalda, siis võib ajutise lahendusena kasutada ka korraliku kattemadratsi ostmist – see on alusmadratsitest soodsama hinnaklassiga ja lisab pehmust ning mugavust ka vanale ja väsinud magamisasemele. Textelle kattemadratsite valikut vaata siit