Blog

 1. Milline madrats valida?
  15
  Nov

  Milline madrats valida?

  Textelle e-poe madratsite seast leiad kindlasti selle kõige õigema!

  Käes on jälle see aeg aastast, mil paljud meist eelistaksid Muumitrolli kombel end
  mõnusasse pessa kerra tõmmata ja nina teki alt enne jõululaupäeva või esimesi
  kevadilminguid üldse mitte välja pista. Isegi loodus on ju talveunne suikumas! Miks mitte
  muuta põhjamaine letargia maksimaalselt mõnusaks ja hellitada end uue mugava
  madratsiga. Ilus päev algab hästi magatud ööst, nagu Sleepwelli madratsivõlurid ja
  unetargad rääkida teavad.

  Madrats kätte õigeaegselt

  Textelle e-poest tellides ei pea kartma, et rahast või madratsist ootamatult ilma jääd. Paljud
  mööblipoed vaevlevad praegu tarneraskuste käes, sest seitsme maa ja mere taga asuvad
  tootjad on küll varmad lubama, kuid järjest keerulisemaks muutuvates majandusoludes
  kaupa õigeaegselt enam teele panna ei suuda. Meie aga esindame Põhjamaade au ja uhkust
  Sleepwelli, mille madratsid valmistatakse siinsamas Eestis, täpsemalt Jüris. Nii et kui just
  Ülemiste Vanake Tallinna lähiümbrust üle ujutada ei kavatse, siis madratsid õigetele
  omanikele lubatud aja jooksul jõudmata ei jää.

  Sleepwelli madratsil puhkad muinasjutuliselt hästi

  Sleepwelli madratsite tarneaeg on üldjuhul 7 päeva, erimõõtudel natuke kauem. Sleepwell
  valmistab madratseid igas mõõdus, mille suurus jääb vahemikku 70 cm kuni 210 cm.
  Sleepwelli madratsid jagunevad kolmeks: BLUE, RED ja BLACK sari.

  Neist esimene on hea valik üürikorterisse või lastetuppa, tõsine ja kvaliteetne, kuid ilma
  eriliste tulede ja viledeta.

  Loe edasi
 2. Miks on vaja kattemadratsit?
  08
  Nov

  Miks on vaja kattemadratsit?

  Kattemadrats pakub kehale tuge, kaitseb põhimadratsit ja lisab juurde mugavust. Kui Sinu voodi koosneb kahest madratsist, siis kaotab kattemadrats ebamugava vahe kahe madratsipoole vahel. Kattemadratsi võib panna ka lahtikäivale diivanile või lausa põrandale, kui vajad külaliste jaoks ajutist magamisaset.

  Kattemadrats pikendab ka põhimadratsi eluiga ja seda on palju odavam välja vahetada, kui alumist paksu madratsit. Kattemadrats kaitseb alumist madratsit määrdumise ning kulumise eest ja ka voodilina on selle peale lihtsam sättida ning ääred kahe madratsi vahele peitu panna. Samas saad alusmadratsi katta  dekoratiivse ja maani ulatuvate äärte või volangidega aluslinaga. Kattemadratseid tehakse erinevate mõõtudega, aga enamasti on paksuseks  3 kuni 5 cm.

  Kes vajavad kindlasti kattemadratsit?

  Madratsieksperdid ütlevad, et kattemadrats ei pruugi olla väga oluline kergekaalulisele inimesele, kuna nad pole nii rasked, et võiksid magades põhimadratsi sees olevat vedrustus- või tugevdussüsteemi tunda. Kui aga magad voodis kahekesi või oled keskmises kuni raskemas kaalus, siis võiksid nii oma alusmadratsi kui ka mugavuse huvides mõelda kattemadratsi ostmise peale.

  Kattemadratsi valimisel pea silmas oma voodi ja põhimadratsi mõõte ning  madratsis kasutatud materjale. Allergikutele soovitatakse lateksist kattemadratseid, mida on kerge puhastada ja mis ei kogu tolmu. Kui Sind aga vaevavad seljahädad, siis vali kindlasti ortopeediline või kookosmaterjalist kattemadrats.

  Olulist rolli mängivad ka Sinu magamisharjumused.

  Öeldakse, et kattemadratsi poolt lisatavat pehmust vajavad kindlasti need, kes külje peal armastavad magada.  Kui aga juhtub, et alusmadrats on vana ja vajab väljavahetamist, kuid finantsseis seda hetkel ei võimalda, siis võib ajutise lahendusena kasutada ka korraliku kattemadratsi ostmist – see on alusma

  Loe edasi
 3. Millal vajad uut madratsit?
  08
  Nov

  Millal vajad uut madratsit?

  Hea uni on tervise ning enesetunde jaoks sama oluline, kui õige toitumine ning mõõdukas füüsiline koormus. Unepuudus võib kaasa tuua südameprobleeme ja  ärevushäireid, rääkimata sellest, et peale magamata ööd on raske keskenduda ning väsimuse märgid on näostki näha. Seltsimehed unetud kurdavad tihtipeale ka suurenenud isu üle, see aga võib kaasa tuua probleemid liigse kehakaaluga.

  Täisväärtusliku une jaoks on oluline õppida lõõgastuma, lülitada end välja töömõtetest ning olmemuredest ja teha magamistuba võimalikult mõnusaks ning hubaseks. Õige temperatuur, rahulikud värvitoonid ning  mugav magamisase aitavad uinuda ning end kenasti välja puhata. Kuidas aga kontrollida, kas madrats on veel korralik ja kasutuskõlbulik või tuleb hoopiski uue vastu vahetada?

  1. Täpset „parim enne“ aega on raske määratleda, aga üldiselt soovitatakse vahetus kindlasti ette võtta siis, kui madrats on üle 7 aasta vana.

  2. Tundlikud ja allergiate käes kannatavad inimesed peaksid madratsit vahetama ja värskendama teistest tihedamini – isegi kui puhastad madratsit regulaarselt ning vahetad korralikult voodipesu, jäävad aja jooksul madratsisse tolmukübemed ning mustus, mis võivad lõpuks hakata Su und häirima.

  3. Nii, nagu aja jooksul muutub meie keha, muutub ka see, milline madrats kõige mugavam tundub. Kui tunned ühtäkki, et voodi pole enam nii mugav kui vanasti, siis vaata kõigepealt üle madratsi seisukord. Ja mida vanemaks saad, seda kõvem peaks Su madrats olema – see aitab vältida kangeid lihaseid ning seljavalusid.

  4. Aeg uue peale mõelda on ka siis, kui magades jääb Su selg valusaks ning küljealune tundub ebaühtlane ja mügarlik.

  5. Madrats kriiksub ja vedrud teevad häält – kindel märk sellest, et nii enda kui ka naabrite huvides on soetada uus magamisase.

  6. Ärkad öösel ilma otsese põhjuseta üles – probleem võib olla ebamugavas madratsis.

  7. Ja muidugi kui voodis juhtub elukaaslane või abikaasa olema, siis küsi ki

  Loe edasi
 4. Miks just lambavilla tekk või lambavilla padi?
  14
  Sep

  Miks just lambavilla tekk või lambavilla padi?

  Miks just lambavilla tekk või lambavilla padi?

   

  Me mõtleme tihti, et lambavilla tekk ja lambavilla padi on head ainult selleks, et teha voodi soojemaks. Aga lambavilla padi ja lambavilla tekk annavad juurde veel teisigi plusse.

   

  Villatoodetele ei ole lisatud kemikaale, need on naturaalselt hüpoallergilised ning samuti ka aitavad kõrvaldada tolmulestasid. Ka inimestele, kellel on villa-allergia, ei põhjusta lambavilla padi või lambavilla tekk mingeid vaevusi, sest vill on kaetud puuvillase materjaliga. Ning hingamisraskused on lambavillast vähemal kui 1%-l inimestest.Vill on ainuke materjal, mis samal ajal nii imab niiskust kui ka vabastab seda efektiivselt, säilitades sellega magava inimese kehatemperatuuri 37°C juures ja seda ümbritseva ruumi temperatuurist olenemata. Paljude inimestel jaoks on hea ööune saavutamine keeruline, üks põhjus selleks on see, et kui inimesel on magades liiga palav, siis niiskus koguneb, ta higistab üha rohkem, muutub rahutuks, vahetab asendeid või lükkab enda jahutamiseks teki pealt ära. Jahedam õhk hakkab läbi aurustumise niiskust koheselt kuivatama ja tekitab omakorda külmatunnet. Selline rahutu ja häiritud uni mõjub kahjulikult immuunsüsteemile ning vähendab stressihormoonide kasvu.

   

  Enamus kooselavate paaride jaoks on keeruline valida tekke-patju, mis sobiks mõlemale. Tavaliselt on ühel magades liiga palav ja teisel jälle liiga külm. Lambavilla tekk ja lambavilla padi tekitavad mikrokliima, mis aitab kehatemperatuuri ja -niiskuse reguleerimist, hoiab ära keha termostressi ning võimal

  Loe edasi
 5. Lambavilla padi - parim padi
  01
  Sep

  Lambavilla padi - parim padi

  Padjast oleneb 25% sinu üldisest heaolust.

  On väga oluline pöörata tähelepanu voodipesu materjalidele. Kuna me veedame kolmandiku oma elust magades, siis on mõistlik pühendada veidi aega voodikeskkonna parendamisele ning üheks sellest on parima kasutatava padja valik.

  Kuna padi puutub otseselt kokku meie näo ja suuga, siis on mõtekas valida võimalikult looduslikust materjalist padi. Padi peaks olema ka võimalikult mugav ning toetav.

   

  Rohkem hingavust, vähem tolmu

  Seega on parimaks valikuks lambavilla padi. Lambavill on tegelikult üks imelisemaid looduslikke kiudmaterjale maailmas. See on looduslikult resistentne tolmulestadele tänu villakiudude peal asetsevatele mikroskoopilistele harjastele. Arvestades, et enamiku patjade kaal 18 kuu jooksul just tolmulestade, nahaebemete ning muude jääkide lisandumisega kahekordistub, siis see on suur pluss.

  Lambavill on ka üks parimaid hingavaid materjale ning see aitab reguleerida kehatemperatuuri. Vill annab külmaga sooja ning kuumaga jahutab. See on võimalik tänu materjalis olevatele pisikestele õhupadjakestele, mis imavad niiskuse kehast eemale.

   

  Suurepärane niiskuseimavus

  Vill on ka veekindel – nimelt imab niiskuse kiudude sisse ning pealispind jääb kuivaks isegi siis, kui villas on 30% vett. Hoolimata sellest on vill resistentne ka hallitusele ja kopitusele. Lambavilla padi omab oma ventileerimissüsteemi - villakiududesse kogutud vesi aurustub tagasi õhku, materjal ise jääb kuivaks. 

   

  Seega ongi parim variant valida lambavilla padi.

   

  Vaata lambavilla patju Textelle e-poes!

  Loe edasi
 6. Siidist voodipesu ja uneriided – kuninglik kingitus endale või sõbrannale!
  26
  Nov

  Siidist voodipesu ja uneriided – kuninglik kingitus endale või sõbrannale!

  Siidist voodipesu ja uneriided – kuninglik kingitus endale või sõbrannale!

  Luksuslik Mulberry siid on tekstiilide kroonimata kuninganna. Unenäoliselt pehme nagu sulavõi ja erakordselt nahasõbralik.

  Nooruse saladus

  Magades siidist padjapüüril on nägu kordades värskem ja juuksed siledamad kui ükskõik millist teist materjali kasutades — siidist voodiriietega ärkad igal hommikul nagu filmistaar! Siid hoiab nahas õiget niiskustaset ja kaitseb kortsude eest.

  Kosutav puhkus

  Siidist voodipesu hoiab õiget kehatemperatuuri, seepärast sobib siid kasutamiseks aastaringselt. Siid on üks vähestest materjalidest, mis aitab leevendada tüütuid kuumahoogusid, olgu need põhjustatud siis beebiootusest või hoopis ealistest iseärasustest.

  Hüvasti, allergeenid

  Siidist voodiriided sobivad isegi väga tundliku nahaga inimestele ja neile, kes kannatavad astma või allergiate käes. Siid peletab eemale tolmulestad ja hallitusseente alged, olles seega palju tervislikum kui sünteetilised kangad.

  Kingi emotsiooni

  Textelle e-poes ootavad Sind Mulberry siidist voodipesukomplektid ja valik võrratus värvigammas siidist ööriideid, milles tunneb iga naine end nagu tõeline printsess.

  Kasutades legendaarse moelooja Oscar de la Renta sõnu: "Siid on kehale nagu teemant käele!"

  Loe edasi
 7. Sleepwell – ilus päev algab hästi magatud ööst!
  01
  Jan

  Sleepwell – ilus päev algab hästi magatud ööst!

  Kontinentaalvoodid ja madratsid unesõpradele

  Unistad rahulikust ja kosutavast unest? Sleepwelli madratsitel ja vooditel puhkad end ilusti välja igal ööl. Sest nagu nimigi ütleb (sleep well), Sleepwelliga magad hästi!

  Black Continental jenkkivoodi

  Luksuslikku Black sarja kuuluv klassikaline Black Continental jenkkivoodi on kõrge ja ülimalt mugav, kuid lisaks sellele ka praktiline, sest voodil on suured sahtlid, mis on ideaalseks panipaigaks.

  Red Continental kontinentaalvoodi ja Red Pocket Storage kušett

  Red sarja kuuluv Red Continental on samuti paljude unegurmaanide lemmik. Sellel küll sahtleid pole, kuid Red sarjas on alternatiivina saadaval Red Pocket Storage kušett, mis on hea valik ka näiteks oma esimesse koju kolivale tudengihakatisele.

  Red sarja vedrumadratsid

  Kel voodi juba olemas, kuid madrats vajaks väljavahetamist, piilugu samuti Sleepwelli kataloogi poole. Red Pocket vedrumadrats on meie klientide suurim lemmik. See on parajalt pehme ja parjalt kõva, äärmiselt kvaliteetne ja vastupidav madrats.

  Red Pocketi noorem ja veelgi särtsakam versioon on

  Loe edasi
 8. Inglaslikud kontinentaalvoodid võidavad populaarsust ka põhjamaises Eestis
  01
  Jan

  Inglaslikud kontinentaalvoodid võidavad populaarsust ka põhjamaises Eestis

  Textelle e-poes on väga populaarseks osutunud võõrapärase nimega kontinentaalvoodid. Need, kes on sellise magamisaseme koju soetanud, kiidavad voodi mugavust ja universaalsust, sest tänu erinevatele voodikatetele ja dekoratiivpatjadele saab selle ilma äärteta diivani-tüüpi voodi sobitada igasuguste erinevate sisekujundusstiilidega. Muidugi võib lisaefekti jaoks valida juurde ka laia ja kuningliku peatsi, mis voodile veelgi suurusugusust ja võimsust lisab.

  Kontinentaalvoodit peetakse üheks kõige uuemaks vooditüübiks, aga tegelikult on sellist stiili magamisaseme esiemaks pärsiapärane diivan, mis idamaades oli magamistubade seina äärde paigutud pikk ja mugav iste. Vahel pandi selle najale ka patju ja mõnes kohas olid diivanil kõrguse andmiseks jaladki all. Euroopasse jõudis diivan aga 18. sajandil ja ingliskeelses kultuuriruumis omandas diivan uue tähenduse erilist tüüpi voodina (divan-bed), olles väga populaarne romantismiaegses kodukujunduses.

   

  Eestis tunneme seda tüüpi voodit kontinentaalvoodi või ka soomepärase jenkki-voodina. Jenkki tuleneb sõnast jänki ehk ameeriklane, sest kontinentaalvoodeid seostatakse eelkõige USAga, kuigi tegelikult viidi kontinentaalvoodid uuele mandrile ju ikkagi inglaste ja prantslaste poolt. Kontinentaalvoodid on Euroopas väga populaarsed ning mitte ainult oma mugavuse tõttu. Sellist voodit on lihtne mahutada ka väiksemat sorti magamistuppa ja et tal puuduvad traditsioonilisele voodile omased puust või metallist ääred, on teda lihtne kaunistada dekoratiivsete ja maani ulatuvate päevatekkide ning linadega.

  Kontinentaalvoodi mõjub kodu kujunduses väga elegantselt ning eht-inglaslikult, lisades magamistoale teleekraan

  Loe edasi
 9. Erimõõdulised madratsid – kuidas neid tellida?
  01
  Jan

  Erimõõdulised madratsid – kuidas neid tellida?

   

   

  Madrats, mis istub nagu valatult

  Standardmõõdus madratsid ei pruugi igasse koju sobida, sest aina populaarsemaks on muutumas käsitöömööbel, mis tehakse spetsiaalselt ruumide suurust ja eripära arvesse võttes. Ja vahel on ka tehaseliinilt tulnud mööblitükid levinud mõõtudest paar sentimeetrit suuremad või väiksemad, vastavalt sellele, kuidas moodne tootedisain parasjagu ette näeb.

  Erimõõtudega madratsid kuluvad marjaks ära neilegi, kes on ette võtnud esivanemate puitmööbli restaureerimise. Uhke vanaaegne voodi on silmale rõõmuks, kuid õige madratsi leidmisest võib kujuneda paras Erna retk. Üks on liiga pikk, teine liiga lühike, kolmas justkui sobiks, aga siis ei lähe jälle kõrgus paika. Ja nii võib head uneaset otsima jäädagi.

  Sleepwell ja Stroma tulevad appi

  Sleepwell ja Stroma on erimõõduliste madratsite tellimise teinud võimalikult kergeks ja mugavaks. Kui vajad kindla suurusega madratsit, mida nende valikust ei leia, siis helista või kirjuta meile julgesti ja teeme Sinu soovid teoks. Tarneaeg võib küll standardmõõtudega madratsi tellimisega võrreldes natuke pikem olla – Sinu madrats läheb töösse kohe pärast tellimuse esitamist, tavamõõtudega madratsid on sel hetkel aga juba laos valmis, kannatamatult oma uusi omanikke ootamas. Mõned Stroma erimõõtudega madratsid on samuti juba laos olemas, kuid täpsema tarneinfo täpsustame pärast tellimuse saamist igaühega siiski individuaalselt üle.

  Sleepwell on mõõtude osas erakordselt paindlik, tellida saab igas suuruses madratseid, mille laius/pikkus jäävad 70 cm ja 210 cm piiridesse. Stroma on paika pannud erimõõtude laiuse, milleks on 190 cm, kuid pikkust saab klient ise 10 cm kaupa varieerida. Tarneaeg on Sleepwelli eritellimustel keskmiselt 12 tööpäeva, Stromal kuni 8 nädalat.

  Teine vorm, aga sama sisu

  Erimõõdulised madratsid erinevad oma õdede-vendade poolest va

  Loe edasi
 10. Allergiavabad padjad
  01
  Jan

  Allergiavabad padjad

  SleepAngel® toodab maailma puhtaimaid patju

  Kevadeti tõstatub minu jaoks alati allergiavabade toodete küsimus – mitmed sõbrad ja tuttavad vajavad abi antiallergiliste tekkide ja patjade leidmisel. Ise ma õnneks tolmuallergia käes ei kannata, õietolm mind ei kimbuta ja padjad-tekid on mul ka täitsa tavalised, ilma eriliste tulede ja viledeta.

  Tolmulestad viivad une

  Mõistan sellegipoolest väga hästi nende inimeste muret, kes peavad lootusetut võitlust tolmulestadega. Tolmuallergia on tõsine asi, sest pidev aevastamine ja vesine nohu pole just kõige mõnusamad voodikaaslased. Pikemaajaline magamatus võib aga tervisele pöördumatut kahju põhjustada, seepärast tasub teha kõik endast olenev, et miski rahulikku ööund segama ei hakkaks.

  Lahenduseks on allergiavabad padjad

  Eestis toodetakse SleepAngel® nime all VÄGA kvaliteetset antiallergilist voodisisu, millel on tõestatud võime blokeerida pisikuid, baktereid, allergeene ja isegi viiruseid.

  Kasutatud on unikaalset patenteeritud PneumaPure filtrit, mis ei lase mustusel, niiskusel, tolmulestadel ega haigusi levitavatel bakteritel pehmetesse vooditoodetesse sattuda ja seda saastada. Samas võimaldab filter puhta õhu ära- ja juurdevoolu, et tagada padja ja teiste voodisisude mugavus ning pehmus, jäädes seest täiesti puhtaks ka peale pidevat kasutamist.

  Eestimaise kõrgtehnoloogia

  Loe edasi