Inglaslikud kontinentaalvoodid võidavad populaarsust ka põhjamaises Eestis

Textelle e-poes on väga populaarseks osutunud võõrapärase nimega kontinentaalvoodid. Need, kes on sellise magamisaseme koju soetanud, kiidavad voodi mugavust ja universaalsust, sest tänu erinevatele voodikatetele ja dekoratiivpatjadele saab selle ilma äärteta diivani-tüüpi voodi sobitada igasuguste erinevate sisekujundusstiilidega. Muidugi võib lisaefekti jaoks valida juurde ka laia ja kuningliku peatsi, mis voodile veelgi suurusugusust ja võimsust lisab.

Kontinentaalvoodit peetakse üheks kõige uuemaks vooditüübiks, aga tegelikult on sellist stiili magamisaseme esiemaks pärsiapärane diivan, mis idamaades oli magamistubade seina äärde paigutud pikk ja mugav iste. Vahel pandi selle najale ka patju ja mõnes kohas olid diivanil kõrguse andmiseks jaladki all. Euroopasse jõudis diivan aga 18. sajandil ja ingliskeelses kultuuriruumis omandas diivan uue tähenduse erilist tüüpi voodina (divan-bed), olles väga populaarne romantismiaegses kodukujunduses.

 

Eestis tunneme seda tüüpi voodit kontinentaalvoodi või ka soomepärase jenkki-voodina. Jenkki tuleneb sõnast jänki ehk ameeriklane, sest kontinentaalvoodeid seostatakse eelkõige USAga, kuigi tegelikult viidi kontinentaalvoodid uuele mandrile ju ikkagi inglaste ja prantslaste poolt. Kontinentaalvoodid on Euroopas väga populaarsed ning mitte ainult oma mugavuse tõttu. Sellist voodit on lihtne mahutada ka väiksemat sorti magamistuppa ja et tal puuduvad traditsioonilisele voodile omased puust või metallist ääred, on teda lihtne kaunistada dekoratiivsete ja maani ulatuvate päevatekkide ning linadega.

Kontinentaalvoodi mõjub kodu kujunduses väga elegantselt ning eht-inglaslikult, lisades magamistoale teleekraanidelt tuttava Downton Abbey luksuslikule interjöörile omaseid detaile. Samas on selline voodi nii universaalne, et olenevalt seda ümbritsevatest teistest mööblitükkidest võib ta luua toas eelmise sajandi alguse klassikalist hõngu või hoopis ülimalt kaasaegset urbanistlikku atmosfääri – kõik oleneb lisanditest ja serveerimisest.

Textelle kontinentaalvoodid ootavad Sind siin: https://textelle.ee/tootegrupid/voodid/kontinentaalvoodid.html